O Nas

Rozmiar tekstu:

Current Size: 100%

Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o. to publiczny szpital wielospecjalistyczny, ktory opieką obejmuje niemowlęta, dzieci oraz młodzież do lat 18. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych otacza opieką Pacjentów na siedmiu oddziałach, w sześciu pracowniach diagnostycznych oraz czternastu poradniach.

Specjalizujemy się w diagnozowaniu i leczeniu wielu chorób wieku dziecięcego ze szczególnym uwzględnieniem chorób o podłożu pneumonologicznym, alergologicznym oraz immunologicznym.

Od lat organizujemy szkołę astmy oraz szkołę atopii – otwarte spotkania dla rodziców i opiekunów, podczas których dostarczamy wiedzę na temat tych schorzeń u dzieci oraz uczymy jak radzić sobie sobie z nimi w codziennym życiu.

Jesteśmy jedynym na Pomorzu ośrodkiem prowadzącym diagnostykę i leczenie Pacjentów (dzieci oraz dorosłych) chorych na mukowiscydozę.

Posiadamy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyposażony w nowoczesną aparaturę monitorującą i podtrzymującą podstawowe funkcje życiowe.

W ramach nowocześnie wyposażonego Oddziału Jednego Dnia wykonujemy odpłatne zabiegi z zakresu laryngologii i chirurgii dziecięcej.