Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda

Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku otrzymał od Fundacji Ronalda McDonalda 10 łóżek dla rodziców przebywających w placówce wraz z dziećmi.

Łóżka trafiły na dwa szpitalne oddziały – Oddział Niemowlęco – Neonatologiczny oraz Oddział Pediatrii z Pododdziałem Leczenia Mukowiscydozy.  Uroczyste przekazanie wyposażenia z udziałem przedstawicieli Fundacji odbyło się 7 marca br. Uczestniczyli w nim  Arkadiusz Jakubowski – członek Rady Fundacji wraz żoną oraz Piotr Biankowski – ambasador Fundacji.  „Bardzo cieszymy się, że możemy wesprzeć Szpital, obiecujemy, że to nie koniec pomocy” – powiedział Arkadiusz Jakubowski.

„Obecność rodzica przy dziecku to część terapii, której nie da się niczym zastąpić, przekazane łóżka są bardzo wysoko oceniane przez rodziców przebywających w szpitalu, bardzo dziękujemy” – dodała Małgorzata Paszkowicz Prezes Zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki.

W uroczystości uczestniczyły także: dr Dagmara Kondracka – Dajnowicz kierownik Oddziału Niemowlęco – Neonatologicznego oraz dr Ewa Sapiejka Zastępca Kierownika Oddziału Pediatrii z Pododdziałem Leczenia Mukowiscydozy.

Łóżko – fotel typu „Bożenka” przeznaczone jest dla rodzica przebywającego na oddziale dziecięcym, które służy do czuwania przy dziecku oraz do spania po rozłożeniu stelaża. Fundacja Ronalda McDonalda dotychczas przekazała szpitalom w Polsce ponad 500 tego typu łóżek, do Gdańska trafiło 18 z nich.

08. Marzec 2019