Pluszaki zebrane w IKEA trafiły na Polanki

Pluszaki zebrane w IKEA trafiły na Polanki

Od 4 listopada 2018 do 5 stycznia 2019 w gdańskim sklepie IKEA trwała świąteczna zbiórka maskotek, m.in. z limitowanej kolekcji, zaprojektowanej przez dzieci z całego świata. Akcja odbywała się pod hasłem „Let’s play for change”.

Różowy jednorożec żyjący w chmurach, tęczowy rekin podróżujący przez morza i oceany, figlarny niebieski potwór o imieniu Potwór, jeżodinozaur (połączenie jeża, dinozaura i potwora uwielbiającego owoce tropikalne) oraz zaprojektowana przez 9-letnią Natalię z Polski nakrapiana foczka, która uwielbia bawić się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi – rybami. Kolekcję SAGOSKATT 2018 tworzyły dzieci z całego świata. Spośród 87 tys. nadesłanych na konkurs propozycji, jury wybrało 5. Oprócz dzieła młodej projektantki z Warszawy, nagrodzono pomysły dzieci pochodzących z Chin, Korei Południowej, Islandii i Szwecji.

 

Dochód ze sprzedaży zabawek z kolekcji SAGOSKATT w całej sieci IKEA zostanie przekazany na cele charytatywne. To wyjątkowa inicjatywa, w której to dzieci pomagają innym dzieciom.

Dodatkowo, dzięki akcji gdańskiego sklepu, pluszaki (nie tylko z limitowanej kolekcji) zostały podarowane małym pacjentom Szpitala Dziecięcego „Polanki”.

W działania dobroczynne angażujemy się od 15 lat. Co roku wybierana jest placówka, do której trafiają zebrane pluszaki. Tym razem, kierując się sugestią naszych pracowników, wesprzemy Szpital Dziecięcy na Polankach – mówi Patrycja Krogul, lokalny kierownik marketingu IKEA.

 

REKORD DLA DZIELNYCH PACJENTÓW

Zbiórka pluszaków trwała od 4 listopada 2018 do 5 stycznia 2019. Łącznie klienci i pracownicy sklepu podarowali ponad 1000 różnych zabawek, nie tylko z kolekcji SAGOSKATT. Pluszaki zajęły aż 23 -  120-litrowych worków – to rekord IKEA Gdański drugi wynik w Polsce.

 

W szpitalach pojawia się wielu młodych dzielnych pacjentów. Dzięki tak niewielkiej rzeczy jak pluszak, pobyt w placówce i proces rekonwalescencji może stać się dla nich lżejszy.

- Maskotki odgrywają ogromną rolę w procesie powrotu dzieci do zdrowia.  Dzięki nim dziecko czuję się pewniej i bezpieczniej. Pluszowa przytulanka to powiernik dziecięcych sekretów. Przyjacielski stosunek do maskotki buduje także relacje malucha z innymi rówieśnikami. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie IKEA za zorganizowanie akcji, a wszystkim klientom, którzy kupili dla naszych małych podopiecznych pluszowe zabawki, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki tym maskotkom łatwiej będzie znieść dzieciom traumę związaną z pobytem w szpitalu – mówi Małgorzata Paszkowicz Prezes Szpitala Dziecięcego „Polanki”.

Dodane: 
06. luty 2019