Nowe gabinety od LPP SA

Nowe gabinety od LPP SA

Dziś uroczyście otwarto dwa nowe gabinety  Poradni Leczenia Mukowiscydozy w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku. Gabinety zostały ufundowane przez spółkę LPP SA  z Gdańska.

Adaptacja i wykończeniem pomieszczeń zajmowali się wolontariusze związani ze spółką.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie LPP za okazaną pomoc, pacjenci chorujący na mukowiscydozę, zyskali nowoczesne pomieszczenia, w pełni dostosowane do potrzeb także osób niepełnosprawnych – powiedziała Małgorzata Paszkowicz Prezes Zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki.

Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc, celem naszej spółki jest niesienie pomocy osobom, którzy w swoim życiu napotykają na trudności, których sami nie są wstanie pokonać  -   dodał Sławomir Łoboda wiceprezes zarządu LPP SA.

Uroczystego otwarcia gabinetów dokonały doktor Maria Trawińska Bartnicka z Przychodni Leczenia Mukowiscydozy oraz doktor Ewa Sapiejka z Oddziału Pediatrii z Pododdziałem Leczenia Mukowiscydozy.

Mukowiscydoza to wrodzona choroba uwarunkowana genetycznie polegająca na zaburzeniu pracy gruczołów zewnątrzwydzielniczych. Schorzenie to najczęściej powoduje zmiany w układzie oddechowym – nawracające zakażenia, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej lub w przewodzie pokarmowym (przewlekły stan zapalny trzustki), który prowadzi do uszkodzenia tego narządu i jego niewydolności, a niekiedy także wtórnej cukrzycy.

Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku jest jedynym ośrodkiem w Polsce północnej zajmującym się leczeniem tej choroby.

30. Październik 2018