Prezent od młodzieży V LO z Gdańska

Prezent od młodzieży V LO z Gdańska

Młodzież z V LO w Gdańsku pomogła najmłodszym pacjentom Szpitala Dziecięcego Polanki i przekazała  specjalistyczny sprzęt leczniczy. Pieniądze na aparaturę pochodziły  z kiermaszu książek, który uczniowie zorganizowali z okazji Dnia Dziecka. Za zebrane środki zostały zakupione:  pompa infuzyjna, inhalatory i nebulizatory.

Pieniądze zbierali uczniowie, ale na pomysł zorganizowania akcji wpadły Maja Paradecka z firmy Kemira i Katarzyna Tusk-Olczak, nauczycielka języka angielskiego z V LO. - Początkowo miało wyglądać to trochę inaczej. Myślałyśmy, żeby zaprosić znaną osobę.. Potem stwierdziłyśmy, że najważniejsi są ludzie, którzy mają przyjść i kupić książki za symboliczne pieniądze. Chciałyśmy połączyć dwie akcje - pomoc i szerzenie kultury właśnie przez literaturę - mówiła Maja Paradecka.

Stwierdziłyśmy, że uczniowie to ogromy potencjał. Mają dużo energii, chęci do pracy i pomogą nam zorganizować logistykę i oprawę. Do akcji dołączyły się też różne firmy, które zbierały książki, a my dostarczyliśmy je do szkoły - dodała.

Chcieliśmy pomóc szpitalowi, który jest położony przy tej samej ulicy, co nasza szkoła. Bardzo się cieszymy z sukcesu akcji, dziękujemy wszystkim za pomoc – dodają uczniowie.  

Dziękuję za przekazanie sprzętu, który jest bardzo potrzebny najmłodszym pacjentom. To dzieci trafiające od urodzenia na nasz oddział, dzieci do dwunastego miesiąca życia. Mają osłabioną odporność i same słabo potrafią się bronić - wyjaśniła dr Dagmara Kondracka-Dajnowicz, kierownik Oddziału Niemowlęco-Neonatologicznego Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. - Otrzymaliśmy nowoczesną pompę infuzyjną, która służy do precyzyjnego odmierzania leków, antybiotyków i innych preparatów potrzebnych przy ciężkich chorobach. Dziękujemy za inhalatory i nebulizatory, bo infekcje dróg oddechowych są najczęstszymi infekcjami u dzieci – dodała dr Kondracka.

Podczas zorganizowanego 9 czerwca br. na terenie V LO festynu  udało się zebrać prawie 6 tys. zł

 

Dodane: 
25. Wrzesień 2018