Akcja charytatywna dla Szpitala Polanki

Akcja charytatywna dla Szpitala Polanki

Książki od serca, kolorowe motyle, olbrzymie bańki, wata cukrowa, ciasta i wianki. Tak wyglądał rodzinny kiermasz na dziedzińcu jednej z najstarszych gdańskich szkół V LO im Stefana Żeromskiego, podczas którego zbierano fundusze na pomoc dla Szpitala Dziecięcego Polanki.

W akcji uczestniczyli pracownicy Kemiry, firm Sony, Stare Street, Alexander Mann Solutions, Bayer, GI Group, Laureate Online Education, Vector, MacGregor, Omida oraz nauczyciele i uczniowie Oliwskiej Piątki - wszyscy solidarnie wsparli produktowo lub finansowo akcję - celem była nie tylko zbiórka pieniędzy podczas kiermaszu książkowego, ale samo spotkanie, wspólne spędzenie czasu

Główny sponsor – KEMIRA – zapewniła atrakcje dla najmłodszych, zapraszając do współpracy Agencję Eventową PAM. Podczas gdy dzieci korzystały na festynie z możliwości tworzenia olbrzymich baniek mydlanych i rzeźb
z balonów, brały udział w warsztatach plastycznych i mydlarskich, sięgały po watę cukrową lub spędzały czas przy grach, gadżetach i kolorowankach podarowanych przez Firmę Alexander z Chwaszczyna.

Honorowym gościem festynu była Małgorzata Paszkowicz – prezes zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki.

„Bardzo się cieszę z tej wspaniałej inicjatywy, jaką jest „Dzień Książki”. Jest nam bardzo miło, że cały dochód z akcji charytatywnej organizowanej przez V LO w Gdańsku - Oliwie zostanie przeznaczony na Szpital Dziecięcy Polanki. Zebrane środki finansowe otrzyma Oddział Niemowlęco-Neonatologiczny.  Zakupimy z nich artykuły codziennego użytku, oraz zabawki.  Każdego dnia staramy się, aby pobyt naszych małych pacjentów, był dla nich jak najmniej uciążliwy, a wizyta w szpitalu nie przywoływała złych wspomnień.  Jeszcze raz bardzo dziękujemy:)”

14. Czerwiec 2018