Szpital Polanki w akcji "Pomorskie dla zdrowia"

Szpital Polanki w akcji "Pomorskie dla zdrowia"

Dnia 9 sierpnia w godz. 12-18 wzięliśmy udział w wielkiej akcji "Pomorskie dla zdrowia"

organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku.

W namiocie sferycznym na Targu Węglowym odbyły sie bezpłatne konsultacje dla dzieci z alergologiem, pediatrą i logopedą.

Wykonywaliśmy także badania spirometrii, poziomu cukru, ciśnienia krwi i poziomu tkanki tłuszczowej. Osoby zainteresowane mogły

skonsultować się w sprawie pięlęgnacji skóry atopowej, postępowania przy astmie oraz podczas wstrząsu anafilaktycznego.

Tego dnia wyjątkowo badaliśmy także osoby dorosłe. Łącznie nasz zespół wykonał ponad 500 badań i konsultacji.

Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę breloczki odblaskowe i zestawy do puszczania baniek mydlanych.

10. Sierpień 2016