Ponad 3 mln złotych na modernizację Szpitala

Ponad 3 mln złotych na modernizację Szpitala

Samorząd Województwa Pomorskiego sfinansuje reorganizację oddziałów szpitalnych na potrzeby oddziału leczenia mukowiscydozy. Będzie to także częściowa realizacja programu dostosowawczego w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o. wynikająca z przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Wartość projektu wynosi 3 200 000 zł.  Okres realizacji to lata 2018-2019.  Modernizacja szpitala poprawi warunki opieki nad chorymi na mukowiscydozę i zapewni odpowiednie warunki izolatkowe pacjentom przebywającym na oddziale.

Szpital Dziecięcy Polanki jest jedyną placówką w Polsce północnej gdzie leczone są osoby chore na mukowiscydozę.  Pacjenci są tu przyjmowani bez ograniczeń wiekowych.

„To bardzo dobra wiadomość dla Szpitala Polanki, po wielu latach pacjenci chorzy na mukowiscydozę doczekają się stworzenia profesjonalnego oddziału leczącego tą genetyczną chorobę” – uważa Małgorzata Paszkowicz Prezes Szpitala Dziecięcego Polanki.

29. Czerwiec 2018