Konferencja o chorobach cywizacyjnych u dzieci

Konferencja o chorobach cywizacyjnych u dzieci

W dniu 17 kwietnia 2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku odbędzie się II edycja konferencji nt. Rola aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci i młodzieży – innowacyjne metody i modele terapii i wsparcia.

Myślą przewodnią konferencji jest edukacja we wdrażaniu innowacyjnych metod i modeli terapii oraz wsparcia dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia, sportu i edukacji. Choroby cywilizacyjne, którym poświęcona będzie tegoroczna konferencja to: astma, alergia, otyłość, atopowe zapalenia skóry, choroby neurologiczne.

Konferencja zgromadzi ekspertów z dziedziny zdrowia, sportu, edukacji, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami, m.in.:

• Barbara Kamińska, profesor, ordynator Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, Gdański Uniwersytet Medyczny; konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii

• Tomasz Frołowicz, profesor, kierownik Zakładu Metodyki Wychowania Fizycznego AWFiS w Gdańsku

• Elżbieta Wasilenko, Pomorski Kurator Oświaty

• Artur Walkiewicz, Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii, Warszawski Uniwersytet Medyczny

• Teresa Małaczyńska, dr n. med., kierownik Oddziału Alergologii i Chorób Płuc, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, konsultant wojewódzki w dziedzinie alergologii

• Elżbieta Gąsecka, lek. med., Oddział Alergologii i Chorób Płuc, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku

• Marzena Kozłowska, konsultant ds. wspomagania pracy szkół oraz pedagogiki Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

• Justyna Dolny, lek. med., Oddział Alergologii i Chorób Płuc, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku

• Bogusław Pilarski, dr n. farm.

W przygotowaniu konferencji czynny udział wzięli lekarze naszego Oddziału Alergologii i Chorób Płuc, kierowanego przez dr n.med. Teresę Małaczynską.

Organizatorzy

Organizatorami konferencji są Fundacja Sport na Zdrowie, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, InnoBaltica oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu

15. Kwiecień 2015